Strand.ee

Slide
SÜNDMUSTE SÜNNIKOHT
Slide
NAUDINGUD MAITSEMEELELE
Slide
SA VÄÄRID PUHKUST
Slide
HETKED KEHALE JA VAIMULE
previous arrow
next arrow

Kliendid on läbi aastate hinnanud Pärnu hotelle, mis lisaks ööbimisvõimalusele pakuvad kauneid vaateid Pärnu lahele. Oleme klientide unistusi ja soove täitnud juba aastast 1992. Strandis on käidud esimestel kohtingutel, peetud suursuguseid pulmi, rahvusvahelisi konverentse, lõbusaid firmaüritusi ja tutvutud golfiradadel. Lisaks suurepärasele asukohale võlub Strand ka ajaloohuvilisi, kuna aastal 1985. ehitati maja esialgselt Vene Infoagentuuri APN pansionaadiks ning see oli salapärane ja tavakodanikele suletud asutus.

Hotelli on aastate jooksul pidevalt värskendatud ja kaasajastatud. 2016. aastal said täielikult renoveeritud hotelli C-tiiva numbritoad. 2017. aastal said uue ilme hotelli A-tiiva numbritoad, restoran, lobby baar ja vastuvõtt. 2018. aasta alguses said renoveeritud B-tiiva 3. ja 4. korruse numbritoad ning 2019. aasta alguses said värskendatud ka B-tiiva 1. ja 2. korruse numbritoad.

Kogu hoone: konverentsisaalid, hotellitoad, restoran, spaa, ilukeskus ja siseminigolf on läbimõeldult planeeritud ja kliendi vajadustest lähtuvalt sisustatud.

Täna pakub Strand SPA & Konverentsihotell klientidele täislahendusi. Strandis on võimalik veeta meeldejääv perepuhkus, korraldada konverentse ja üritusi, nautida spaa- ja veemõnusid.  Enamus tubadest on kauni vaatega Pärnu lahele.

Strandis on hea - kõik soovid saavad täidetud ühe katuse all!

 

Huvitavaid fakte Strand hotelli arhitektuurist 

Spa Strand ajaloolise hooneosa näol on tegu ühe lopsakaima näitega 1970. lõpu ja 1980. aastate alguse Eesti arhitektuurile omase läänest kokku laenatud postmodernismist. 

Postmodernismile iseloomulik, eklektiliste vormimotiivide ja kujundusvõtetega ehtis. Paikneb kahe erineva miljöö kokkupuutepiiril, ühel pool äärelinna intiimne elurajoon, teisel pool rand ja meri. Tänavapoolne peaaegu sümmeetriline fassaad on rangem, suuremastaabilisem, suursugusem ja karmim. Merepoolne lõunasse orienteeritud külg on mängulisem, klaasirikkam ja tiheda astmelise struktuuriga. Merepool on hoonele hiljem juurde ehitatud veel üks tiib.

Sisekujunduse aluseks on avatud ja läbipõimunud ruum. Interjööri aktsendiks on hoonet läbiv vestibüül, mille ilme kujundavad skulpturaalsed betoontrepid, nähtavad konstruktsioonid ja kujunduslik torudisain. Algne projekt nägi ette väga eriilmelisi ruume – bassein-solaarium, keegli-, piljardi-, spordi- ja kinosaali, söökla ja baari. Algse hoone numbritoad on lõunasse avaneva vaatega ja rõdudega ning luksuslikumad numbritoad läbi kahe korruse. 

 

arhitekt: Meeli Truu, EKE Projekt

sisekujundus: S. Männik, M. Schönberg

projekt: 1978-1980

ehitusaeg: 1980-1985

 

Allikas:

“Eesti Arhitektuur 2 (Läänemaa, Saaremaa, Hiiumaa, Pärnumaa, Viljandimaa)”; Tallinn, 1996