Strand.ee

Päikseline Pärnu on kuurortlinnana tuntud juba 175 aastat, alates aastast 1996 kannab Pärnu suvepealinna tiitlit. Pärnu linnal on külalistele alati midagi eristuvat pakkuda: soe merevesi ja kuumad rannaliivad on rahvusvaheliselt tuntud. Kuurorti kõrval on Pärnu tuntud ka iidse hansalinna ja sadamalinnana. Pärnust őhkub avatust ja muretust, samas jätab rannalinn üksildust armastavale puhkajale diskreetse vőimaluse omaette olla.

Paljud Pärnus toimuvad kultuuriüritused on iga-aastaseks traditsiooniks saanud. Pärnakad ise ja ka külalised armastavad teatrit, osalevad spordisündmustel ja oskavad headest väliüritustest lugu pidada. Rohelised lopsakad pargid on mõnusad nii jalutuskäikudeks, piknikute pidamisteks kui niisama nautimiseks.

Talvel köidavad pilke jäisel merel kihutavad jääpurjekad ja jääsurfarid, Pärnu jõgi on täis kalamehi, kes tulevad nii kaugelt kui lähedalt hobikorras kalastama.

Pärnu linna ümbruses on lisaks looduse nautimisele palju erinevaid võimalusi vaba aja sisustamiseks alates ratsutamisest ja jahiretkedest kuni rabamatkadeni välja.

 Presentatsioon Pärnust